Szó nélkül tűnt el egy klassz randi után? Ezek a ghosting okai

A nők is ghostingolnak

Valószínűleg átélted már, amikor egy jól sikerült randi után a másik fél egyszer csak eltűnt az életedből. Egy nap még érdeklődő, üzenetekkel bombáz, közös programokat tervez, másnap pedig nyoma vész. Ez a jelenség a ghosting, ami kétségtelenül az egyik legkegyetlenebb módja a kapcsolatok megszakításának. És bár a férfiaknál gyakoribb, a nők is megcsinálják a férfiakkal szemben.

Az ilyen helyzetekben hajlamosak vagyunk magunkat hibáztatni. Azon töprengünk, vajon mit rontottunk el, miért nem voltunk elég jók. Pedig sokszor egyáltalán nem rólunk van szó, hanem a másik fél problémáiról. De miért lépnek le ilyen módon az emberek?

Ezek a ghosting leggyakoribb okai

1. Harmadik személy a képben

Sokszor a ghosting hátterében egy harmadik személy áll. Lehetséges, hogy a partnerünk már akkor is kapcsolatban volt mással, amikor velünk ismerkedett, vagy épp a kapcsolatunk alatt találkozott valakivel, akihez erősebb vonzalmat érzett. Ne hasonlítsuk magunkat a harmadik személyhez – nem azért ért véget a kapcsolat, mert mi kevesebbet érnénk. Egyszerűen a másik fél úgy érezte, máshol találja meg a boldogságot.

2. Nem illünk össze

Elutasítva lenni fájdalmas, de néha egyszerűen arról van szó, hogy két ember nem illik össze. Ilyenkor gyakran az egyik fél hamarabb észreveszi ezt, és kilép a kapcsolatból. Ne vegyük ezt személyes sértésnek! Valamilyen szinten biztosan vonzódtak hozzánk, de nem érezték azt a bizonyos szikrát, ami hosszú távon is összetart egy párt. Ha elfogadjuk, hogy nem illettünk össze, könnyebb lesz továbblépni.

3. Komolytalan szándékok

Vannak, akik csak a kezdeti izgalmakat keresik egy kapcsolatban. Miután elérik, amit akartak – legyen az fizikai kapcsolat vagy a figyelem élvezete –, elvesztik az érdeklődésüket, és hirtelen eltűnnek. Ez csalódottságot és kihasználtságot hagyhat maga után, de tanulhatunk belőle: ne bízzunk meg valakiben addig, amíg nem ismerjük a valódi szándékait.

4. Időhiány

Az idő és energia hiánya szintén magyarázat lehet a ghostingra. Néhány ember úgy érzi, nincs elég ideje vagy energiája egy komoly kapcsolatra, különösen, ha zsúfolt az élete. Ha valaki nem tudja előtérbe helyezni a kapcsolatot, akkor jobb, ha kilép belőle, mielőtt mindkét fél időt és energiát veszít.

5. Félelem az érzelmektől

Sokan félnek az intimitástól és a kapcsolatokkal járó érzelmi felelősségtől. Amikor a kapcsolat komolyabbá válik, pánikba esnek, és menekülni kezdenek. Talán korábbi rossz tapasztalatok miatt óvatosak, és nem képesek elköteleződni. Ahelyett, hogy szembenéznének érzéseikkel, inkább eltűnnek, elkerülve az érzelmi megterhelést.

6. Az elhagyástól való félelem

Néhányan azért hagyják el a partnerüket, mert félnek attól, hogy végül ők lesznek elhagyva. Ez a védekező mechanizmus a saját sebezhetőségüktől való félelmet tükrözi. Elhagynak minket, mielőtt mi hagynánk el őket, így próbálják megóvni magukat a fájdalomtól, még akkor is, ha ezzel megbántanak másokat.

Hogyan lépjünk tovább?

A ghosting egy fájdalmas és megterhelő élmény, de soha ne hibáztassuk magunkat érte. Fontos felismerni, hogy nem minden szakításnak vagy eltűnésnek mi vagyunk az okozói, sok esetben a másik fél saját problémáival küzd. Bár fájdalmas magyarázat nélkül maradni, a jövőre fókuszálni eredményesebb. Bár a ghosting talán éretlen és gyáva viselkedés, mi magabiztosan lépjünk tovább, mert akit igazán megérdemlünk, még csak most fog felbukkanni az életünkben.

Olvass még több érdekes cikket Egészség és Lélek rovatunkban!

 

 

 

 

Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.