Így nem lesz rémálom a strandolás kutyával

A nyár a tökéletes időszak arra, hogy a szabadban élvezzük a napsütést és a vizet. Szerencsére sok strandon már megengedélyezett a kutyák jelenléte, így kedvenc négylábú társunkkal is átélhetjük a strandolás örömeit. De mielőtt belevágnánk a kalandba, fontos felkészülni és megtenni a szükséges óvintézkedéseket, hogy mindenkinek kellemes legyen a strandolás. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy a strandolás kutyával valóban kikapcsolódás legyen.

Strandolás kutyával: előkészületek

Válasszunk kutyabarát strandot

Nem minden strandon engedélyezik a kutyákat, ezért indulás előtt ellenőrizzük a helyi szabályokat. Sok strandon kijelölt kutyás strandterületek is vannak, ahol kedvencünk szabadon szaladgálhat és fürödhet.

Vizsgáltassuk meg a kutyát

Győződjünk meg róla, hogy a kutyánk egészséges és oltva van. Ezen kívül javasolt a kullancs- és bolhaellenes szer alkalmazása is. Ne vigyünk strandra olyan ebet, amelyik beteg vagy oltatlan.

Készítsünk listát a szükséges dolgokról

Ne felejtsünk el vizet, itató tálkát, pórázt, nyakörvet, kakizacskót, elsősegélynyújtó felszerelést, napernyőt vagy sátrat, törölközőt, és a kutya kedvenc játékait.

Csak akkor menjünk strandra, ha a kutya szófogadó

Neveletlen, szófogadatlan kutyával kiruccanni a strandra, valódi rémálom. Mielőtt elindulunk pancsolni, győződjünk meg róla, hogy a kutyánk ismeri és engedelmeskedik az alapvető parancsoknak, mint a „maradj”, „ül”, „gyere” és „nem”. Ez segít majd, hogy elkerülhetjük a kellemetlen helyzeteket.

Így viselkedjünk a kutyával a strandon

Legyen a kutya pórázon

A legtöbb strandon kötelező a kutyák pórázon tartása, még a kutyás strandterületeken is. Ez nem csak a többi strandoló biztonsága érdekében fontos, de megakadályozza, hogy a kutyánk elszaladjon, összeverekedjen más kutyákkal, vagy ételt lopjon – ami esetleg számára betegséget is okozhat.

Gondoskodjunk a kutyánk hűtéséről

A kutyák nem tudnak izzadni, ezért fontos, hogy a melegben hűtsük őket. Vigyünk magunkkal hűtött vizet, itassuk meg gyakran a kutyát, és keressünk árnyékos helyet a pihenéshez. Ne hagyjuk a kutyát a forró autóban, még rövid időre sem!

Szedjük össze a kutyaürüléket

Ez nem csak a strand tisztasága érdekében fontos, de megakadályozza a betegségek terjedését is. Mindig legyen nálunk zacskó, és azonnal szedjük fel a kutyaürüléket.

Kedves kutyát vigyünk nyilvános helyre

Tanítsuk meg a kutyát, hogy más kutyákkal és emberekkel is udvariasan viselkedjen. Ha a kutyánk nem barátkozós, tartsuk távol a tömegtől és a kutyáktól.

Ne engedjük a kutyát úszni, ha nem tud

Nem minden kutya tud úszni, és ha a kutyánk nem komfortos a vízben, ne erőltessük. Ha a kedvencünk mégis szeretne úszni, mindig figyeljünk rá, és ne engedjük egyedül a vízbe.

Élvezzük a közös időt

A strandolás remek alkalom arra, hogy minőségi időt töltsünk a kutyánkkal. Játsszunk vele a vízben, fussunk vele a homokban, és pihenjünk együtt az árnyékban.

További tippek strandoláshoz

  • Válasszunk megfelelő napszakot: A kutyák hajlamosabbak a hőgutára a nap legmelegebb óráiban. Ha lehetséges, reggel korán vagy késő délután menjünk strandra a kutyával, amikor a hőmérséklet alacsonyabb.
  • Ne hagyjuk a kutyát forró homokban sétálni: A forró homok megégetheti a kutya mancsát. Ha a homok forró, sétáltassuk a kutyát a vízparton vagy a füvön.
  • Figyeljünk a jelekre: Ha a kutyánk liheg, nyáladzik, levertnek tűnik, vagy hány, azonnal vigyük el árnyékba, hűtsük le, és adjunk neki vizet. Súlyosabb tünetek esetén forduljunk állatorvoshoz.
  • Biztonságos helyen fürödjünk: Válasszunk hivatalosan kijelölt fürdetőhelyeket, kerüljük a veszélyes bányatavakat és a nem strandolásra kijelölt partokat.

Ne feledd, a kutyád a te felelősséged, és a cél az, hogy mindenki jól érezze magát: a kutya is, te is, és minden más strandoló is.

 

Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.