A mindössze 58 méter magas – a ferde toronyhoz képest valamivel alacsonyabb, de lényegesen masszívabb – hamburgi St. Pauli náci bunker több mint 80 éve uralja a város látképét. Adolf Hitler náci rezsimje alatt kényszermunkával épült, Németország történelmének legsötétebb korszakának emlékműveként áll – de ez a betonkolosszus most meglepő, új funkciót kapott.
A felújított hamburgi bunker most két étteremmel, egy öt emeletes Hard Rock Hotellel és egy újonnan épült piramis alakú tetőtéri bárral és kerttel büszkélkedhet.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Egy náci bunker új köntösben
A 134 szobás REVERB szobái 180 eurótól kezdődnek. Ezért egy klasszikus szobát kaphatunk, amelyhez tartozik egy 55 hüvelykes síkképernyős TV és Alexa szobai asszisztens. 269 eurótól pedig egy lakosztályt bérelhetünk, ahonnan lenyűgöző városi panoráma nyílik.
A hotelben megtalálhatóak a modern részletek, amelyeket minden trendi és modern hotelben is elvárhatunk, mint például az önkiszolgáló bejelentkezés, az intelligens technológia és a közös helyiségek.
A bunker kényelmi szolgáltatásai azonban nem csak a szállóvendégek számára elérhetőek. Az alagsorban található a Constant Grind kávézó és bár, valamint egy Rock Shop azoknak, akik Hard Rock termékeket keresnek.
A Karo & Paul bár-étterem, a német Frank Rosin séf vezetésével, 2024 áprilisában nyílt meg, és az épület első három szintjét foglalja el.
Az ötödik emeleten található a La Sala étterem – spanyolul nappali -, amely magasan fekvő kilátást és nemzetközi menüt kínál.
Végül a bunker tetején található a Green Beanie tetőkert, bárral és az épület körüli sétálóúttal, amelyet a nagyközönség ingyenesen látogathat.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Miért újították fel a bunkert?
A hamburgi kolosszus annak a 8 bunkernek az egyike volt, amelyet Németország 1940-ben a londoni brit légitámadások után épített. Bár az épület által képviselt korszak történelmi súlya igen komoly, egy ekkora betonkolosszust igen nehéz lenne elbontani, vagy épp figyelmen kívül hagyni.
„Az épület magasságának zöld növényekkel való megnövelésével az volt a célunk, hogy valami békés és pozitív dolgot adjunk ehhez a hatalmas tömbhöz, amely a náci diktatúrából maradt ránk”
– mondta Anita Engels a Hilldegarden egyesülettől..
Az egyesület segített, hogy a hamburgi náci bunker új fejezetet írhasson a történelembe azáltal, hogy összegyűjtötte azoknak az embereknek a tanúvallomásait, akik anno a háborús bunkerben éltek, valamint a több száz kényszermunkásét, akik felépítették. Az első emeleten található kiállítás most bemutatja az épület teljes és valós történetét – közölte a CNN.
(Via)