Megéri? Ezt tudja a Sharp FQ5 tévé!

A Sharp FQ5 QLED televízió most már Magyarországon is kapható. A Sharp jelenlegi televíziói főként az alsó és középkategóriás szegmensben találhatóak, és a FQ5 modell is ezt a kategóriát erősíti, amely nemrég érkezett meg az országba. A TechWorld megvizsgálta a készülék képességeit és azt, hogy van-e esélye a televíziók hatalmas versenyében.

A legtöbb modern televízió hasonlóan néz ki, de a Sharp FQ5 dizájnerei egyedi megjelenést alkottak. A hangszórókat nem rejtették el, hanem a képernyő alá helyezték, a néző felé irányítva. Ezáltal a televízió olyan hatást kelt, mintha beépített hangprojektorral rendelkezne. A talp kialakítása is eltér a megszokottól, nem a divatos oldalsó tappancsokra támaszkodik, hanem stabilabb megoldást választottak. A készülékház vékony, a keretek szűkek, és kikapcsolt állapotban szinte észrevehetetlenek. A képernyő falra is szerelhető természetesen.

A csatlakozók között megtalálható két HDMI 2.1, két HDMI 2.0, két USB 2.0, kompozit, fejhallgató, optikai digitális audió, LAN, CI+ kártyaolvasó, valamint beépített WiFi, így vezeték nélkül csatlakoztatható az internetre vagy helyi hálózatra. Bluetooth 5.0 támogatás is van, így vezeték nélkül csatlakoztathatóak hozzá különböző eszközök.

A televízió 4K felbontású QLED VA LED LCD kijelzővel rendelkezik, amely kvantumpontokkal van gazdagítva. A részletek élesek, a színek élénkek és ragyogóak. A készülék a jobb kategóriába sorolható, bár az OLED televíziókkal szemben alulmarad. A színpontosság megfelelő beállítások mellett kiváló.

A televízió támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítését, és a fényerő elegendő az HDR-hatás érzékeléséhez. A fényerősség 510 nit, ami közepesnek számít. A kontrasztosság jó, valamivel jobb az átlagnál (6510:1 valós kontrasztot mértünk), de az OLED televíziókhoz képest alacsonyabb. A képernyő homogenitása megfelelő, így nem kell aggódni a felhősödés jelensége miatt.

A mozgásmegjelenítés és a játékosoknak szánt funkciók terén a televízió kiemelkedik. Nem tapasztalhatóak komoly hibák, csak néhány online videónál és gyenge minőségű SD tv adásoknál volt némi akadozás. A Sharp mozgásjavító eljárása segít a folyamatosabb kép érzékelésében.

A képfrissítési frekvencia 144 Hz, ami a legjobbak közé sorolja a készüléket. A FreeSync technológia támogatott, a bemeneti késleltetés pedig rendkívül alacsony, mindössze 9,9 ms. A televízió így kiválóan alkalmas játékra, akár csúcskategóriás konzolokhoz (PS5, Xbox Series X) vagy gamer PC-hez is csatlakoztatható.

A hangminőségért a Harman Kardon által fejlesztett integrált audio rendszer felelős. Két darab 15 wattos, középutas hangszóró biztosítja a hangzást, amelyek a néző felé irányulnak. Ennek köszönhetően a hangzás jobb, mint a hagyományos kialakítású televízióknál, bár a basszusok és a sztereó terén van még fejlődési lehetőség. A hang tisztasága nem tökéletes, de komoly hiba nem tapasztalható.

A Sharp nem saját, hanem a Google TV platformot használja, amely már stabilabbá vált az idők során. A kezelőfelület látványos, de nem a legfelhasználóbarátabb. A Google TV előnye, hogy több mint 10 000 alkalmazás letölthető és futtatható rajta, beleértve a videós és filmes streaming alkalmazásokat is.

A Sharp FQ5 ár-érték arányban középkategóriásnak számít.

  • Sharp FQ5 75″ (Sharp 75FQ5EG): ~470 000 forint
  • Sharp FQ5 65″ (Sharp 65FQ5EG): ~315 000 forint
  • Sharp FQ5 55″ (Sharp 55FQ5EG): ~260 000 forint
  • Sharp FQ5 50″ (Sharp 50FQ5EG): ~245 000 forint

Kinek ajánlott a Sharp FQ5?

  • Középkategóriás televíziót keresőknek.
  • Játékra használná a televízióját.
  • Fontos számára a széles alkalmazáskínálat.
  • Online streaming tartalmakat nézne.
  • Nem szeretne OLED televíziót.

Kinek nem?

  • Olcsó, belépő szintű televíziót keresőknek.
  • Fontos számára a kiemelkedően nagy fényerő.
  • Lényeges a tökéletes fekete és a végtelen kontraszt.

Forrás
Fotó

Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.